mdf
Materiāls

MDF

MDF (medium density fiberboard) vidēja blīvuma kokšķiedru plātne, kas izgatavota no kompozītmateriāliem.
MDF ir izgatavots no koksnes atkritumiem – šķiedrām, kas tiek salīmētas izmantojot siltumu, sveķus vai spiedienu. MDF raksturo vienmērīgums, izturība pret deformāciju, gluda struktūra, kas padara to par lielisku materiālu, piemēram, zāģēšanai, no kura, atšķirībā no citiem materiāliem, iegūst ļoti līdzenas malas. MDF labi padodas krāsošanai: grunts kārtai un krāsu slāņiem, ko nav iespējams izdarīt tādā līmenī ar citiem kompozītmateriāliem. MDF ir minimāla reakcija uz mitrumu. MDF netiek deformēts un neuzbriest vidē ar augstu mitrumu. Šo īpašību dēļ, MDF ir ļoti universāls un to izmanto ne tikai mēbeļu ražošanā, bet arī gandrīz visās būvniecības jomās.

mfc
Materiāls

MFC

MFC (melamine faced chipboard) melamīna pārklājuma skaidu plātne.
Lai gan vēl arvien sabiedrībā no astoņdesmitajiem gadiem ir saglabājies uzskats par MFC, kā par lētu un neglītu materiālu, mūsdienās MFC ir augstu attīstīts. Kokskaidu plātnes kvalitāte, galvenokārt, ir atkarīga no plāksnes blīvuma. Ir vairāki plāksnes biezumi, bet standarta biezums ir 25 mm, budžeta varianti ir arī 18 mm biezi. MFC ir koka skaidu plātne, ko atkārtoti karsējot, iespiež uz melamīna, kas dod plāksnei augstu mitrumizturību. Gan MDF, gan MFC ir lieliski materiāli, ko izmanto mēbeļu un citu koka izstrādājumu ražošanā. Tie abi ir spēcīgi un izturīgi kā arī ilgi kalpojoši.

hpl
Materiāls

HPL

HPL (High Pressure Laminate) augstspiediena lamināts.
HPL ir homogēns materiāls, ko iegūst, sapresējot vairākas, ar fenola sveķiem piesūcinātas, papīra kārtas augsta spiediena un temperatūras presē. HPL virsējā kārtā var būt dekoratīvais papīrs, kas piesūcināts ar
caurspīdīgiem melamīna sveķiem. Pielietojams mēbeļu rūpniecībā – virtuves un laboratorijas mēbeļu detaļām,darba virsmām un veikalu mēbelēm. Transporta industrijā un celtniecībā – sienu un griestu
apdarei, virsmām ar īpaši augstām dekoratīvajām un ekspluatācijas prasībām.

dsp
Materiāls

DSP

DSP koka laminēta plastmasa.
DSP ir platas plakanas plāksnes ar viendabīgu struktūru, parasti pelēkbrūnas. Pamats, kas sastāda 65%, ir augstas kvalitātes portlandcements ar ģipša un plastifikatoru piedeva. Otrais komponents ir koksnes šķelda 24% apjomā. Apmēram 8% ir ūdens. Apmēram 2,5% ir saistvielas un hidratācijas piedevas, kas neitralizē koksnes ekstraktu darbību, regulē mitrumu. Tie var būt alumīnija, kalcija, šķidrā stikla sāļi. Neizmanto kancerogēnus, kaitīgus ķīmiskos piemaisījumus – formaldehīdu, azbesta skaidas utt. Tāpēc materiāls neizdala toksiskus izgarojumu un ir drošs veselībai.

trespa
Materiāls

TRESPA

Plakans panelis, kas sastāv no kalibrētām koksnes skaidām, kas piesūcinātas ar ekoloģiskiem sveķiem, un ar pigmentētu virsējo slāni. Pateicoties unikālajai EBC tehnoloģijai un augstajam spiedienam, Trespa paneļi iznāk no preses kā absolūti monolīts materiāls. Īpaši augsta spiediena presēti monolīti dēļi ar ķīmiski izturīgu poliuretāna-akrila kompozīcijas virsmu. Plakana virsma, kas izgatavota no termoreaktīviem sveķiem, kas pastiprināti ar augsta spiediena celulozes šķiedrām. Materiālam ir slāņveida struktūra, kuras pamatā ir kraftpapīrs.

ozols
Materiāls

OZOLS

Ozola koksne tiek vērtēta kā augstvērtīgs materiāls mēbeļu izgatavošanā, pateicoties savai izturībai un stingrībai. Tas ir ļoti spēcīgs un ciets materiāls, kā arī ļoti izturīgs pret insektiem un sēnīti, pateicoties augstajam tanīna saturam. Ozolam ir ļoti pievilcīga šķiedras faktūra, kas padara ozolu tik pieprasītu.